Nové odolné měřící přístroje Bosch Professional

Robustní měřicí přístroje Bosch Professional

Profesionální měřící technika výrobce Bosch patří dlouhodobě mezi nejprodávanější produkty této kategorie. Mezi hlavní oceňované přednosti uživateli patří vysoká kvalita dílenského zpracování a spolehlivá přesnost i v náročných situacích. Čím jsou ale měřící přístroje Bosch tak výjmečné?


Vysoká přenost všech přístrojů

Měřící přístroje Bosch Professional se vyznačují vynikající přesností i v náročných podmínkách. Vysokou kvalitu zajištují v prvé řadě pokročilé senzory a také kvalitní výstupní kontrola všech produktů na konci výrobního procesu. Výrobce Bosch má navíc také propracovaný systém zkušebních testů odolnosti (pádová zkouška, teplotní zkouška), které ještě více umocňují bezpečné používání i v extrémních podmínkách.

Pokročilá ochrana proti prachu a vodě

Profesionální měřící techniky se používá v interiéru, ale také v exteriéru. Přístroje se navíc musí ovládat i v mokrých nebo špinavých rukavicích. Prach, voda a špína může výrazně ztížit používání a zároveň snížit maximální životnost. Laserové přístroje Bosch Professional jsou proto vybaveny třídou ochrany IP 54, což znamená, že jsou přístroje chráněné proti prachu ve škodlivém množství a proti vodě stříkající ve všech úhlech.

Rotační laser GRL 600 CHV Professional, který se používá převážně také ve venkovním prostředí, má dokonce stupeň krytí IP 68. Díky tomu je chráněný i proti většímu množství vody.

Laserové dálkoměry Bosch Professional

Pádové, teplotní a vibrační zkoušky odolnosti

Během testování nových produktů vyrobce Bosch využívá řadu normovaných metod, při kterých similuje nejčastější extrémní podmínky na pracovišti. Jednou z nich je třeba pádová zkouška, při které se přístroj nechává spadnout z různé výšky a v různých úhlech na tvrdou betonovou podlahu. Mezi další zkoušku patří také teplotní zkouška, při které je přístroj několik hodin uzavřen v klimatizační komoře při teplotách pod nulou a při velmi vysokých teplotách.

Pro ověření vlivu vibrací na měřící přístroj se provádí také vibrační zkouška. Přístroj se při ní připevní v různých směrech na vibrační desku a nechá se dvě hodiny vibrovat. To umožňuje zjistit, jestli budou laserový přístroj chráněný i během přepravy a to bez ztráty přenosti nebo pomocných nivelačních funkcí.